Rok 2019 – vznik webových stránek a příprava na zahraniční zájezd

V lednu 2019 jsme se po roční pauze objevili na plese města Červený Kostelec, který se uskutečnil 26.1.2019. Fotogalerii z vystoupení najedete zde: (foto: Sylvie Součková)

img-5976

Obrázek 1 z 10

Stejný den se konalo také Sousedské posezení v Horních Rybnících. Fotografie jsou na stránkách obce pod následujícím odkazem:

Sousedské posezení 2019

Obě akce jsou popsány již na těchto stránkách na následujícím odkazu:

Příspěvek – plesy Hadářek 2019

V tomto období vznikají nové internetové stránky Hadářku i profil na Facebooku. V dubnovém zpravodaji pak vychází první větší článek podporující soubor.

Následující akce jsou dobře popsány na webových stránkách Hadářku včetně fotogalerií, proto sem přidávám pouze krátké shrnutí a odkazy na tehdejší příspěvky.

Po vydařeném vystoupení během masopustu jsme vyjeli na několik akcí v Polsku i ČR – nejprve na Velikonoční jarmark do mrazivých Żąbkowic Śłąskich, poté na vlastní souborové vystoupení do centra Babylon v Libeci. Následovala druhá účast na májovém jarmarku ve skanzenu v Krňovicích a nakonec nás FS Škubánek ze Světlé nad Sázavou pozval na svůj festival Horácko zpívá a tančí. 

Masopust Červený Kostelec 27.2.2019

Velikonoční trhy Żąbkowice Śłąskie 13.4.2019

Vystoupení Babylon Liberec 20.4.2019

Májový jarmark Krňovice 1.5.2019

Folklorní festival Horácko zpívá a tančí 25.5.2019

Kromě výše uvedených příspěvků se ještě Hadářek objevil 25.4.2019 v Temném dole, kde zatančil pro seniory. Fotografie najdete v následující galerii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obrázek 1 z 18

Souborová fotka z Krňovic po větrné smršti:

Dne 18.5.2019 jsme krátce vystoupili na Dni otevřených dveří ve firmě Camellus. Tento den se na nás přijela podívat paní fotografka Karolína Pšeničková z Trutnova a udělala Hadářku krásné fotky.

KAJ_6401

Obrázek 1 z 33

Festival ve Světlé nad Sázavou je natočen v souhrnném videu, kde je zaznamenané i samotné vystoupení Hadářku. 

Video Světlá nad Sázavou – před radnicí

Video Světlá nad Sázavou – hlavní program

V červnu jsme se zúčastnili dalšího ročníku MFF Pod Zvičinou v Lázních Bělohrad, který se konal v termínu od 22.6. do 23.6. 2019. Hadářek se zde objevil v několika vystoupeních a také během slavnostního průvodu po městě.  Opět přidávám odkaz na souhrnný článek, který byl tehdy zveřejněn na našich stránkách.

 

MFF Lázně Bělohrad 2019 – článek

Rok 2019 byl opravdu bohatý. Sotva jsme se vrátili z festivalu v Lázních Bělohrad a dětem nastaly prázdniny, čekalo Hadářek velmi prestižní vystoupení v rámci festivalu Smetanova Litomyšl. Během Festivalových zahrad zde soubor vystoupil před koncertem houslového virtuosa Pavla Šporcla. Za realizaci tohoto zájezdu děkujeme Petře Soukupové zakladatelce PSO, která má program doprovodného programu festivalu na starosti. Vystoupení proběhlo 7.7.2019. Fotografie převzaté z oficiálního webu festivalu jsme tehdy sdíleli na FB stránkách Hadářku, najdete je na tomto odkazu. Hadářek se také na okamžik objeví v oficiálním spotu.

Festivalové zahrady – Litomyšl 2019

Video – Festivalové zahrady 2019

Teprve po návštěvě Litomyšle se děti konečně rozjely na prázdniny. V srpnu se pak jako obvykle konal domácí folklorní festival. V tomto roce v termínu od 14.8. do 18.8.2019 a soubor se zde objevil jako obvykle při zahájení festivalu ve středu 14.8.2019. Děti následně zatančily v sobotním i nedělním programu 17. a 18.8.2019.

Kromě samotného festivalu se ale soubor ještě podíval do Polska na nejvýznamnější akci pořádanou skanzenem v Pstrążne u Kudowy. Akce se jmenuje Cepowisko a jedná se vlastně o dožínky. V tomto roce proběhla ve čtvrtek 15.8.2019 a Hadářek zde vystoupil společně se srbským souborem. Kromě samotného vystoupení a návštěvy skanzenu jsme si užili návštěvu japonské zahrady v obci Jarków kousek za Kudowou.

doplnit galerii z výletu + z cepowiska

Fotogalerie z festivalu je rozdělená na 3 části, autorem většiny fotografií je Martin Kábrt.

dsc-9161

Obrázek 1 z 15

MFF19_DEN4_079

Obrázek 1 z 40

dsc-0112

Obrázek 1 z 40

Hadářek byl na tomto festivalu velmi úspěšný – v konkurenci všech domácích i zahraničních souboru obsadil nádherné 3. místo v soutěži o nejoblíbenější soubor festivalu. Spolupráce se Šmikurandou a 6 let tvrdé práce přineslo své ovoce a my jsme po tomto festivalu začali přemýšlet o prvním zájezdu Hadářku do zahraničí. Vystoupení souboru na večerním galavečeru je na následujícím videu z oficiálního přenosu festivalu.

MFF Červený Kostelec 2019 – Galavečer

Po skončení festivalu v našem domovském městě čekal Hadářek zájezd na další ročník Dožínek na Letné – vyrazili jsme tam již po třetí. Tentokrát se akce konala 7.9.2019 a opět se nekonal průvod. Soubor zatančil na vedlejším malém podiu a kromě samotného vystoupení čekal na děti celodenní zajímavý program. Fotogalerie z akce je na našem FB na tomto odkazu:

Fotogalerie – Dožínky na Letné 2019 – 1.část

Fotogalerie – Dožínky na Letné 2019 – 2.část

Během září se opět konalo posvícení v Ratibořicích, kde se Hadářek objevil po boku Šmikurandy v Rudrově mlýně. Tato akce se bohužel v tomto roce konala výjimečně o týden dříve (21.9.2019) než v jiných letech a kryla se tak s MFF v Mariánských Lázních, kam dostal soubor pozvání. Vzhledem k velkému množství akcí v tomto roce jsme účast oželeli s vidinou účasti v roce 2020. 

Poslední vystoupení v roce 2019 se konalo 13.12.2019 v Hankově domě ve Dvoře Králové. Soubor zde vystoupil ve třech vánočně laděných blocích a kromě tance si děti i zahrály na hudební nástroje a zazpívaly s diváky různé vánoční koledy. Vystoupení bylo takovou krásnou vánoční tečkou za velice úspěšným rokem 2019.

Fotogalerie z vystoupení ve Dvoře Králové nad Labem jsou v následující fotogalerii na našem FB.

Fotogalerie – Hankův ¨dům 2019

Během roku 2019 se zvýšilo povědomí o Hadářku v samotném městě – téměř v každém zpravodaji vyšel článek o činnosti souboru a plánech do budoucna. Pro úplnost přidávám výstřižky ze zpravodajů roku 2019. Hadářek se během roku 2019 poměrně výrazně vyprofiloval a ukázal, že se neztratí ani ve velké konkurenci ostatních souborů. Během druhé poloviny roku se začal soubor celkem aktivně poohlížet po účasti na některém ze zahraničních festivalů v roce 2020.

RSS
Follow by Email