Rok 2022 – opět v ráži: první místo na festivalu v Červeném Kostelci a opět v Praze

Po dvou letech plných omezení, kdy se nesměly pořádat kulturní akce ani samotné souborové zkoušky, došlo v roce 2022 k pomalému zlepšení situace. Děti zkoušely a postupně se dostaly na úroveň roku 2019. Během roku 2022 pak tuto laťku zdárně překročily a opět si vybudovaly výborné jméno.

Prvním vystoupením roku byl Masopust v České Skalici, kam se Hadářek vypravil v neděli 27.2.2022. Vystoupení se uskutečnilo v Barunčině škole, která se stala po Ratibořicích dalším oblíbeným místem našeho souboru. Hadářek zde předvedl hodinové velmi vydařené vystoupení.

Masopust – oficiální galerie Česká Skalice

Masopust – Video sestřih z akce

Masopust – Fotogalerie z FB

O Masopustu v České Skalici vyšla zmínka v dubnovém zpravodaji města Červený Kostelec i ve zpravodaji České Skalice.

Do České Skalice jsme se vrátili opět 4.6.2022, kdy se v rámci Dne pro rodinu uskutečnilo vystoupení opět v Barunčině škole. Za nádherného počasí se ve více než hodinovém představení předvedly všechny děti. Fotogalerii najdete na následujícím odkaze na našem FB.

Den pro rodinu – Česká Skalice 

Hned v následujícím týdnu čekala Hadářek neobvyklá aktivita – soubor se představil při programu oživlých prohlídek v Barunčině škole „Za Barunkou do školy“. Během celého týdne se stará škola proměnila v místo plné dětských hlásků a zpěvu. Akci navštívila řada škol z celého okolí a Hadářek zde představil nejen výuku během starých dob, ale i svůj taneční um. Představení se setkalo s velkým úspěchem a má velkou šanci zapsat se mezi tradiční akce souboru i města. O obou akcích se objevil příspěvek ve zpravodajích měst Červený Kostelec i Česká Skalice.

O týden později 18.6.2022 se uskutečnilo v Červeném Kostelci Setkání Kostelců. Během této akce se setkají zástupci kulturních a sportovních institucí vždy v jednom z Kostelců v ČR, Tento rok se konalo v našem městě a Hadářek se objevil v úvodním průvodu jako jeden ze souborů z našeho města.  Fotografie najdete v následující fotogalerii.

p1031443

Obrázek 1 z 15

Největším úspěchem roku se stal festival v Červeném Kostelci. V roce 2022 se konal od 17.8. do 21.8.2022 a bohužel mu v tomto roce příliš nepřálo počasí. Hadářek se objevil opět na slavnostním zahájení a poté v sobotním a nedělním programu. Večerní sobotní galavečer však musel být nakonec z důvodu vytrvalého deště přesunut do Sokolovny a tam se pak odehrál i celý nedělní program. Zrušen musel být i oblíbený nedělní průvod. Hadářku se ale v tomto roce podařil husarský kousek – poprvé ve své historii se stal nejoblíbenějším souborem festivalu. I diváci tak ocenili vzrůstající kvalitu souboru a nadšení, s kterým všechny děti vystupují. V následující fotogalerii najdete oficiální fotografie.

009a5229

Obrázek 1 z 31

První víkend v září 2022 se po delší pauze způsobené covidem konaly opět Dožínky na Letné. Termín byl stanoven na 3.9.2022 a Hadářek se tady představil nejen ve svém tradičním tanečním vystoupení, ale také během slavnostního předávání dožínkových věnců ministru zemědělství a pražskému primátorovi. Děti tuto oficiální část zvládly na výbornou a neztratily se ani při tanečním bloku. Zbytek dne si celý soubor užil na výbornou stejně jako v minulých letech. Fotogalerii z Dožínek najdete pod následujícím odkazem, další 2 odkazy jsou na kompletní záznam našeho vystoupení, za nahrávku děkujeme Folklor Rataj.

Fotogalerie – Dožínky na Letné 2022

Video – Dožínky na Letné 2022 – 1.část

Video – Dožínky na Letné 2022 – 2.část

Dne 17.9.2022 přijal soubor pozvání do Zahradní kavárny TREES v Červeném Kostelci, kde se uskutečnil Medový den.

Hadářek zde představil společně se Šmikurandou hodinové pásmo, kde dostaly prostor všechny děti od nejmenších až po nejstarší. Za fotografie z této vydařené akce děkujeme panu Josefu Rudolfovi, jehož fotografie najdete na následujícím odkazu.

Fotogalerie – Medový den TREES 2022

Na konci září se mělo konat ještě vystoupení na tradičním posvícení v Ratibořicích. Bohužel na státní svátek 28.9.2022 bylo velmi špatné počasí, a tak vzhledem k trvalému dešti a silně podmáčenému terénu muselo být vystoupení zrušeno.

O folklorním festivalu a zářijových vystoupeních se opět objevilo několik příspěvků ve zpravodaji Červeného Kostelce.

Během podzimu 2022 došlo k úspěšné kvalifikaci na několik festivalů pro následující rok včetně zájezdu na festival v Chorvatsku. Hadářek také začal čerpat z některých tanců původního Hadaře a zahájil nácvik nového pásma pro příští rok.

V roce 2022 se soubor zúčastnil rozsvěcení vánočního stromu v Trutnově, které se konalo o první adventní neděli. Hadářek se zde představil ve zhruba 30 minutovém vystoupení, během kterého se představily téměř všechny děti. Níže najdete fotogalerii i video z celého vystoupení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obrázek 47 z 47

Video – Vánoční strom 2022

Poslední vystoupení v roce 2022 se pak konalo v Červeném Kostelci na Městské tržnici o Stříbrné neděli 11.12.2022. Mrazivé počasí návštěvníky neodradilo a vystoupení se nakonec vydařilo. Fotogalerii najdete mezi alby na našem facebooku pod následujícím odkazem.

Fotogalerie – Stříbrná neděle 11.12.2022

Na závěr shrnutí roku 2022 přidávám náhledy několika článků, které se objevily v Náchodském deníku, Trutnovinkách a červenokosteleleckém zpravodaji.

Nejprve se objevil článek v Náchodském deníku – bylo to v sobotu 19.11.2022 v rámci rubriky čtenář reportér. Kromě náhledu samotného článku z vlastních novin je text i s fotografiemi přístupný pod tímto odkazem.

Velký článek se objevil také v prosincových Trutnovinkách. Celé vydání najdete na tomto odkazu, náhled článku zde:

A v neposlední řadě se nám podařilo probojovat se na celou stránku prosincového zpravodaje. Kromě tištěného vydání se článek objevil i na webových stránkách města.

A to je z roku 2022 vše. Nezbývá než popřát krásné Vánoce a těšit se na vystoupení v roce 2023. 

RSS
Follow by Email